R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-09-21, 21:53   

red napisał/a:
Nie ma to jak merytoryczna dyskusja...


Proponuję, abyś tak jak ja ignorował wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-21, 23:24   

no nie dziwota że Ty ignorujesz jak sam do sie piszesz, odpowiadasz i wklejasz swoje listy. W zasadzie nie wiem w jakim celu ale jak to juz ktoś wcześniej napomknął jak żes taki kozak to może sie ujawnij z nazwiska.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2014-09-22, 14:59   

"Bankructwo Gminy" i co dalej?
Nie bardzo to ogarniam....
Mam rozumieć, że przyjeżdża komorni i zajmuje i licytuje jakiś tam wyremontowany budynek, nową kanalizację, drogę, czy ten "ogródek dydaktyczny" którego fotkę ktoś wkleił na poprzedniej stronie? :P
Przecież teren danej gminy to nie prywatny folwark tego, czy innego Wójta i nie tylko on podejmuję decyzję.
Czy te inwestycję (no może poza tym "ogródkiem" na wsi) nie były potrzebne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-09-22, 20:43   

Gość 556677 napisał/a:
Mam rozumieć, że przyjeżdża komorni i zajmuje i licytuje jakiś tam wyremontowany budynek...


To raczej pytanie do banków, które udzieliły kredytów dla Urzędu Gminy.

Cytat:
Czy te inwestycję (no może poza tym "ogródkiem" na wsi) nie były potrzebne?


Tobie i mnie tez wiele rzeczy jest potrzebne. Czy zaraz lecimy po kredyt do banku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-22, 22:46   

red napisał/a:
Nie ma to jak merytoryczna dyskusja...

Red ale sam ze sobą ?
To chyba nazywa się schizofrenia .

Jak ktoś zauważył zbliżają się wybory i oszołomy wychodzą z ukrycia ,
żeby też dorwać się do rządzenia , ale najpierw trzeba zrobić trochę zamętu ,
żeby ci mający mniej czasu na myślenie na nich zagłosowali .

RGM jakbyś ty został wójtem , to oczywiście ze swoich zaskórniaków ,
sfinansował byś budowę tej części kanalizacji ? tylko część to może być 1% i 99 % ,
możesz bardziej precyzować , a nie robić ludziom wodę z mózgu .

Jak coś kiedyś będziesz budował , typu dom , to na pewno weźmiesz kredyt ,
chyba że będzie to buda dla psa , albo wcześniej nakradniesz .

Takie inwestycje planuje się na kilka lub kilkanaście lat .

RGM napisał/a:
Jasne. Skoro sama obsługa tego kredytu kosztuje już prawie 15 % dochodów nic tylko dalej się zadłużać. Zawsze można pożyczyć kolejne trzy miliony by spłacić poprzednie dwa.

Trzeba było napisać od razu dziesięć milionów , bardziej działa na wyobraźnie , bo przecież ludziska i tak nie skumają ile to jest 15% .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-09-23, 06:25   

Dyzio napisał/a:

Jak ktoś zauważył zbliżają się wybory i oszołomy wychodzą z ukrycia ,
żeby też dorwać się do rządzenia , ale najpierw trzeba zrobić trochę zamętu ,
żeby ci mający mniej czasu na myślenie na nich zagłosowali .


Na twoim miejscu tak bym nie pisał o obecnym Wójcie, który dwanaście lat temu wyszedł z ukrycia...

Dla ciekawych jak się robi "politykę" w gminie fragment z sesji Rady 25 czerwca 2014

Radna EZ: - Dziwnie trochę brzmi opinia Komisji Rewizyjnej, gdzie
nie wykonano zadań inwestycyjnych na ogólna sumę robót drogowych,
wykonano tylko za 10%, a później się pisze, że roboty inwestycyjne w
większości zrealizowano zgodnie z planem.

Przewodniczący Rady: - Czy to jest pytanie?
Radna EZ – Ja tylko stwierdzam, że dziwnie brzmi opinia Komisji
Rewizyjnej, że są realizowane zgodnie z planem, jak są wykonane w 10%.

Radny ZB: – To co skłoniło, że w inwestycjach drogowych
było wykonane te 10%?

Wójt Gminy: - Została niewykonana inwestycja główna czyli budowa drogi
przez Mamzerówkę i to jest 10% czyli resztę realizowaliśmy tylko w
takim wymiarze. Głownie chodzi tutaj o projekty, jeśli chodzi o wydatki
rzeczowe.

Przewodniczący Rady – Sądzę, że p. Wójt wyjaśnił, iż to droga
przez Mamzerówkę stanowiła 90% wydatków.


Na tym temat zakończono.

Jakiś kabaret powinien kupić ten scenariusz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-23, 11:11   

Może nie wiesz ale dotacji unijnych nie można przemieszczać pomiędzy inwestycjami , czyli jeśli była dotacja na drogę , to nie może iść na kanalizację .
Ale ktoś myślący powiedział że jak nie zrobimy jeszcze kawałka kanalizacji , na który
zabrakło trochę grosza , to mamy tylko wkopany kawał rury do której nie możemy zrobić żadnego przyłącza budynku , a że część kasy może zostało przesuniętych , nikt tego nie może oficjalnie powiedzieć . Tak jak to było w gminie Pątnów jeden "uprzejmie donoszę" doniósł gdzie trzeba że środki zostały przesunięte , była kontrola , nie wiem czy część środków czy całą dotację musieli zwrócić , i o ironio "uprzejmie donoszę" został wójtem , i został z piwem którego sam sobie naważył .
I teraz pytanie czy jemu i tobie RGM , chodzi faktycznie o dobro Gminy ???
czy o posadę dla siebie ??? i dla tego to całe sianie zamętu .
Jeśli masz pewność że wójt przywłaszczył sobie jakąś kasę , albo wykazał się niegospodarnością , to od tego jest prokuratura , i tak powinieneś zrobić , ja jestem za .
Droga na Mamzerówkę myślę że nie została skreślona , tylko przesunięta do wiosny .
Ja osobiście bym nakazał wójtowi sprawowanie jeszcze jednej kadencji ,
i wtedy by się okazało jakim jest faktycznie gospodarzem , i jak z tego wybrnie .
Bo po pawlaku też chyba były jakieś niedobory w kasie , ale o tym już nikt nie pamięta .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-09-23, 12:03   

Dyzio napisał/a:
Może nie wiesz ale dotacji unijnych nie można przemieszczać pomiędzy inwestycjami

Właśnie dlatego gmina Mokrsko musiała zwrócić do Funduszu Ochrony Środowiska 60 000 zł i kanalizacje na tzw. Korei diabli wzięli.

Dyzio napisał/a:
I teraz pytanie czy jemu i tobie RGM , chodzi faktycznie o dobro Gminy ???
czy o posadę dla siebie ???


No popatrz. Tylko Wójtowi i jego Radzie nie zależy na posadach a tylko na dobru gminy.

Dyzio napisał/a:
Jeśli masz pewność że wójt przywłaszczył sobie jakąś kasę, albo wykazał się niegospodarnością , to od tego jest prokuratura , i tak powinieneś zrobić , ja jestem za


A gdzie trafił raport RIO wykazujący, że od 2012 Wójt z Radą nie powinni już sprawować władzy?

Dyzio napisał/a:
Droga na Mamzerówkę myślę że nie została skreślona , tylko przesunięta do wiosny


Jak co roku od dłuższego czasu. Napiszę jeszcze i o tym.

Cytat:
Ja osobiście bym nakazał wójtowi sprawowanie jeszcze jednej kadencji i wtedy by się okazało jakim jest faktycznie gospodarzem , i jak z tego wybrnie


A dlaczego nie dożywotnio? Miałby jeszcze więcej czasu.

Dyzio napisał/a:
Bo po pawlaku też chyba były jakieś niedobory w kasie , ale o tym już nikt nie pamięta .


Tak jak teraz 13 000 000 złotych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bożena13 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-09-23, 12:59   

Dyzio, w którym pokoju urzędu gminy można cię spotkać? Czyżby w gabinecie szefa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-09-23, 14:33   

Dyzio rozpocząłeś wojnę z dwugłową hydrą RGM vel Bożena13
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-23, 21:16   

Mafik chyba się częściowo mylisz z trzygłową , jeszcze vel obserwator , ale ma tyle kont że o tym zapomniał . Że wojnę to chyba masz rację , bo wiadomo z historii że to właśnie nawiedzeni politycy je wszczynają , ( Królowie wyginęli , na wojnach które sami wszczynali ).

Bożena13 w trzech osobach , ( nie mylić z Trójcą Świętą ) , nie spotkasz mnie w gabinecie
szefa jeśli myślisz o wójcie , ale w urzędzie gminy mnie oczywiście spotkasz ,
numeru pokoju nie pamiętam , ale jest na piętrze , nad drzwiami jest napis "Kasa" ,
jestem tam średnio raz na kwartał .
Ale zapewne jak ty dorwiesz się do władzy to , woda , ścieki , wywóz śmieci , będzie za free .
Pod warunkiem że znajdziesz tylu "jeleni" którzy na ciebie zagłosują .

To by było na lewe ucho , teraz do RGM czyli na prawe ucho .

Czyli na Mokrsku 4 już nigdy nie będzie kanalizacji ?
Czy tylko zmieniono kolejność , i zdecydowano zrobić w pierwszej kolejności .
kanalizację dla stu posesji zamiast dla piętnastu ?

Z tego co mi się o ucho obiło , to nie będzie kandydował , czyli mu na posadzie nie zależy .

Wójt z radą nie powinni już sprawować władzy , niech zgadnę , powinieneś ją sprawować ty , i wtedy z gminy Mokrsko byłaby " Zielona Wyspa " .

Napisz od ilu lat jest brana na tą drogę dotacja , a nie jest ona robiona .
Bo ja na przykład nie wiem .

Jak już głupio piszemy , to powiem żeby to stanowisko było dziedziczne ,
taka Mokrska Monarchia .

A dla myślących wystarczyła by jedna kadencja żeby zobaczyć ,
jak sobie z nią poradzi , ale do tego niestety nie można go zmusić .

Jak się robi inwestycję za jeden milion , to by było trochę dziwne żeby ,
kredyt do spłacenia wynosił trzynaście , tak by chyba nie przegiął nawet pawlak & company .

Reasumując , musisz jeszcze dużo kitu ludziom nacisnąć , żeby dostać ten stołeczek ,
ja jednak wierzę w rozsądek ludzi , że przemyślą za i przeciw i dojdą komu leży dobro ogółu , a nie tylko własne , jątrząc wokoło , nawet jeśli zgrywa patriotę któremu się wydaje że oszuka ludzi i ekonomię .

I za bardzo nie przejmą się kredytami które zostały przemyślanie zaciągnięte .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-09-23, 22:04   

Liczyłem na jakąś merytoryczną dyskusję ale Dyzio jest tylko zafascynowanym obecną władzą trollem. Sam twierdzi, że nie wie o czym pisze
Dyzio napisał/a:
Napisz od ilu lat jest brana na tą drogę dotacja , a nie jest ona robiona . Bo ja na przykład nie wiem .

Pogadamy jak dorośnie.

Dla tych co potrafią jednak myśleć do porównania plany inwestycji na 2013 i na 2014.

zadania inwestycyjne 2013

1. Rozbudowa drogi gminnej Słupsko - Mątewki 343 000,00
2. Przebudowa drogi gminnej Słupsko - Mamzerówka 305 255,00
3. Przebudowa drogi w miejscowości Krzyworzeka - Pólko 343 830,00
4. Przebudowa drogi w miejscowości Mokrsko - Kośnik 342 319,00
5. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Ożarów - Lasek 365 670,00
6. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mokrsko /za kościołem/ 340 495,32
7. Rozbudowa i modernizacja ŚDS w Mokrsku - etap II 100 000,00
8. Modernizacja oczyszczalni ścieków 18 000,00
9. Budowa systemu oczyszczania ścieków w Gminie Mokrsko 1 116 910,75

i zadania inwestycyjne na 2014

1. Zakup sprężarki do hydroforni w Ożarowie 5 000,00
2. Budowa linii wodociągowej w miejscowości Ożarów 99 26 000,00
3. Rozbudowa drogi gminnej Słupsko - Mątewki 120 000,00
4. Przebudowa drogi gminnej Słupsko - Mamzerówka 820 000,00
5. Przebudowa drogi w miejscowości Krzyworzeka - Pólko 26 000,00
6. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Ożarów - Lasek 35 750,00
8. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mokrsko /za kościołem/ 25 000,00
9. Budowa drogi wraz z oświetleniem do Olszyn w Krzyworzece 16 000,00
10. Budowa drogi na Granice w Komornikach 27 000,00
11. Zakup zestawów komputerowych oraz programów 15 000,00
12. Zakup laptopa wraz z oprogramowaniem do realizacji projektu "Modelowo w Mokrsku" 3 700,00
13. Rozbudowa i przebudowa OSP w Ożarowie 31 000,00
14. Modernizacja ZSiP w Krzyworzece /zabezpieczenie przeciwpożarowe/ 80 000,00
15. Odbudowa stawów w ramach rewaloryzacji parku dworskiego w
16. Zakup kosiarki 30 000,00
17. Modernizacja przepompowni ścieków 90 043,28
18. Budowa systemu oczyszczania ścieków w Gminie Mokrsko

Dla każdej miejscowości coś się znajdzie w tym worku obietnic, których realizacje przenosi się z roku na rok. Kto by tam pamiętał co Rada Gminy uchwaliła rok wcześniej?
Teraz znów - przed wyborami - z wielką pompą po raz kolejny wpisano "mamzerówkę" na listę 2015.
Nikt tyle wam przecież nie da mieszkańcy sołectwa Słupsko co obieca najlepszy Wójt w powiecie. Jedyny godny tego stanowiska człowiek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-09-24, 08:33   

A tak w ogóle to jest to forum WIELUŃSKIE, co kogo obchodzi jakieś Mokrsko?

jeszcze jeden głupawy i niemerytoryczny wpis w temacie a poleci ostrzeżenie...
ten na razie zostawiam
GN(W)
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Nowak (W) 2014-09-24, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-09-26, 10:05   

MAR-COM napisał/a:
... zresztą co i do zadłużenia to nie wiem czy wiesz ale byla kontrola z RIO i wszystko jest OK i zarzadu komisarycznego nie bedzie jak to jest w gminie pątnów .


Wnioski pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej z dnia 15 stycznia 2014 r. są tak bardzo "OK", że Wójt Gminy mgr Tomasz Kącki, Przewodniczący Rady Grzegorz Majtyka oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Grażyna Grześlak * postanowili nie ujawniać jej nawet Radnym Gminy co było ich obowiązkiem. Nie znajdziemy tego pisma na oficjalnych stronach Urzędu Gminy, nie było omawiane na żadnej sesji Rady i nie podjęto w związku z nim żadnych uchwał.

Już w pierwszych zdaniach czytamy:

Stwierdzone w wyniku czynności kontrolnych nieprawidłowości i uchybienia wynikały z nieprzestrzegania przepisów, niedostatecznego nadzoru ze strony kierownictwa oraz niewystarczających procedur kontroli wewnętrznej.
Kontrola wykazała, że prowadzona w latach 2011 – 2012 gospodarka finansowa charakteryzująca się, w szczególności intensywną działalnością inwestycyjną przyczyniła się do pogorszenia sytuacji finansowej Gminy i okresowego zachwiania płynności finansowej, o czym świadczyło występowanie zobowiązań wymagalnych oraz pokrywanie zobowiązań ze środków pieniężnych przeznaczonych na cele socjalne pracowników.
Jednocześnie, podkreślić należy okoliczność, że Gmina w sposób nierzetelny prezentowała dane w sprawozdawczości budżetowej, w uchwale budżetowej oraz w wieloletniej prognozie finansowej, wprowadzając w błąd organ nadzoru, który nie miał wskutek powyższego możliwości podejmowania stosownych działań nadzorczych.


i dalej:

- W wyniku kontroli (...) stwierdzono, że na dzień 31 grudnia 2012 roku wystąpiły zobowiązania wymagalne w łącznej kwocie 188.651,24, które nie zostały wykazane w sprawozdaniu (...) i nie zostały wliczone do wskaźnika zadłużenia. Po doliczeniu ww. kwoty zobowiązań wymagalnych do kwoty długu wskaźnik zadłużenia na dzień 31 grudnia 2012 roku wynosił 66,98%, a po wyłączeniu pożyczki na wyprzedzające finansowanie - 61,01%.

ten drobny "błąd" uchronił gminę od zarządu komisarycznego

- W zakresie wskaźnika spłaty zobowiązań(...) stwierdzono, że w 2013 roku dane niezbędne do obliczenia tego wskaźnika w zakresie wysokości spłat kredytów ujęte w uchwale budżetowej oraz w wieloletniej prognozie finansowej były nierzetelne. W wyniku kontroli ustalono, że na dzień uchwalenia budżetu, tj. 28 grudnia 2012 roku faktyczna kwota przypadających do spłaty rat kredytów i pożyczek została zaniżona, co najmniej o kwotę 792.708,60 zł.

jednym słowem kreatywnej księgowości ciąg dalszy

- W celu zachowania w 2014 roku relacji, o której mowa w art. 243 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (...) Wójt Gminy Mokrsko zawarł z bankami aneksy do trzech umów kredytu (...) wprowadzając zmiany w zakresie terminu spłaty rat kredytowych i ich wysokości. Zgodnie (...) aneksami do przedmiotowych umów kredytowych przesunięto przypadające do spłaty w 2014 roku raty kredytowe na łączną kwotę 1.090.390,50 zł na lata 2015-2016. Skutkiem powyższych zmian było poniesienie przez jednostkę dodatkowych kosztów w postaci prowizji od zmiany warunków umów w łącznej kwocie 20.037,45 zł. Ponadto, jak wynikało z przeprowadzonej przez Skarbnika Gminy symulacji spłat przesuniętych z 2014 roku na lata 2015-2016 rat kredytowych przewidywane koszty związane z oprocentowaniem ww. kredytów mogą wzrosnąć do końca okresu kredytowania łącznie o kwotę około 90.000,00 zł.

czyli kredyt będzie kosztował nas drugie tyle ile wzięliśmy

pełny tekst kontroli RIO na stronie www.stop-zadluzeniu-gminy.pl


* Zadania Komisji Rewizyjnej:

1. Kontroluje działalność Wójta oraz gminnych jednostek organizacyjnych.
2. Dostarcza Radzie informacji niezbędnych dla oceny działalności Wójta.
3. Opiniuje wykonanie budżetu i występuje z wnioskiem o udzielenie bądź nieudzielenie absolutorium Wójtowi.
4. Opiniuje wniosek określonej ustawowo części Rady dotyczący podjęcia uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Wójta z innej przyczyny niż nie udzielenie absolutorium.
5. Wykonuje zadania zlecone przez Radę w zakresie kontroli.
6. Współdziała z pozostałymi komisjami Rady.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-09-26, 13:55   

RGM napisał/a:
- W celu zachowania w 2014 roku relacji, o której mowa w art. 243 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (...) Wójt Gminy Mokrsko zawarł z bankami aneksy do trzech umów kredytu (...) wprowadzając zmiany w zakresie terminu spłaty rat kredytowych i ich wysokości. Zgodnie (...) aneksami do przedmiotowych umów kredytowych przesunięto przypadające do spłaty w 2014 roku raty kredytowe na łączną kwotę 1.090.390,50 zł na lata 2015-2016. Skutkiem powyższych zmian było poniesienie przez jednostkę dodatkowych kosztów w postaci prowizji od zmiany warunków umów w łącznej kwocie 20.037,45 zł. Ponadto, jak wynikało z przeprowadzonej przez Skarbnika Gminy symulacji spłat przesuniętych z 2014 roku na lata 2015-2016 rat kredytowych przewidywane koszty związane z oprocentowaniem ww. kredytów mogą wzrosnąć do końca okresu kredytowania łącznie o kwotę około 90.000,00 zł.


Z tego co mi wiadomo, taka sytuacja spotkała (prolongata spłaty kredytów) wiele gmin w Polsce. Dotyczyła nie tylko gmin "mocno" zadłużonych (wskaźnik powyżej 40 %) ale również takich które miały po klika czy kilkanaście procent. Jest to rezultatem wprowadzeniu nowych przepisów w ustawie o finansach publicznych przez ministra Rostowskiego, zmieniające zasadniczo politykę finansową samorządów . W rezultacie doszło do zmian dotychczasowych ustaleń i umów pomiędzy bankami, instytucjami finansującymi i samorządami. Minister Rostowski w ten sposób chciał ograniczyć zaciąganie przez samorządy zobowiązań a z drugiej strony w zaistniałej sytuacji skierować zainteresowanie banków na zakup obligacji państwowych.
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW