R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Plus Internet LTE - czy w Wieluniu jest zasięg
Autor Wiadomość
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-22, 23:55   

kitor napisał/a:
Niektórzy mają inne potrzeby, choćby VPN czy wysyłanie dużych ilości plików do netu.

Znikoma ilość spośród tych osób, która delektuje się transferem, niewiele wnoszącym do praktycznego użytkowania sieci. Serwery i tak stoją na łączach stałych. 99,9% ruchu sieci mobilnych to konsumpcja treści. Powyżej 10 mbps nie ma już odczuwalnej różnicy dla znakomitej większości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-23, 08:25   

mcdek napisał/a:
Powyżej 10 mbps nie ma już odczuwalnej różnicy dla znakomitej większości.

Powiedz to mojemu dziecku, gdy jest obsługiwanych równocześnie kilka urządzeń, a ono chce oglądać bajki z YT na telewizorze.
Wyniki podałem dlatego, ponieważ tam gdzie mieszkam według mapy PLUS LTE nie ma zasięgu, a faktycznie jest. Należy więc sprawdzić zasięg i łącze w warunkach rzeczywistych.
Poza tym moja kieszeń jest cięższa, gdyż moje rachunki zmniejszą się o 40%, przy szybszym łączu.
Ja widzę wymierne korzyści, o czym kitor wyraźnie Ci napisał.
Ostatnio zmieniony przez OgioN 2014-08-23, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-23, 09:53   

Cytat:
Znikoma ilość spośród tych osób, która delektuje się transferem, niewiele wnoszącym do praktycznego użytkowania sieci. Serwery i tak stoją na łączach stałych. 99,9% ruchu sieci mobilnych to konsumpcja treści.


No toś mi pojechał. To że wczoraj przerzucałem 3.5GB backupu strony na nowy serwer to jest delektowanie się transferem. To że podczas tego miło by było jakby reszta domowników w ogóle miała jakiś fragment łacza wolny dla siebie też.

To że jestem wpięty do VPN aby mieć dostęp do domowego serwera z Wielunia i Wrocławia gdziekolwiek nie siedzę, to też przecież delektowanie się transferem.

To że czegoś nie potrzebujesz, to nie znaczy że nie potrzebują tego inni.

Cytat:
99,9% ruchu sieci mobilnych to konsumpcja treści.

Coraz więcej osób kupuje łącze mobilne zamiast stacjonarnego - choćby z powodów że te sieci poza miastem są często wydajniejsze od kablowych. Także myślę że dobre 10% osób jednak nie wpada w te widełki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-23, 19:06   

OgioN napisał/a:
mcdek napisał/a:
Powyżej 10 mbps nie ma już odczuwalnej różnicy dla znakomitej większości.

Powiedz to mojemu dziecku, gdy jest obsługiwanych równocześnie kilka urządzeń, a ono chce oglądać bajki z YT na telewizorze.

Stream youtube wynosi średnio 1mbps. Jak to się ma do tych 30-40? To ledwo 3% pasma. Nie mówię, że nie jest fajnie mieć te 30-40 mbps, ale postęp jest już coraz mnie odczuwalny w praktycznym użytkowaniu, czasem w ogóle. Nie przekonuje mnie nawet ten backup. Takie rzeczy robi się w przerwie na sen.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-23, 19:15   

Nie wiem ile wynosi, bo badań na ten temat nie robiłem. Mnie nie starcza. Tobie pewnie tak. Ale idąc dalej chcąc obejrzeć koncert Metallica Qubec magnetic w Full HD na telewizorze nawet wieczorem się nie dało przy 20Mb/s. Zacinało się. Zatem wolę mieć ten zapas + do tego pozostałe argumenty, które ci wcześniej pojaśniłem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-23, 21:40   

YT HD to tylko 3 mbps. Powinno działać na łączu 5mbps. Jeśli tak nie jest, to łącze jest kiepskie, a prędkość 20 mbps iluzoryczna :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-24, 07:57   

A wiesz o tym, że niby masz 20Mb/s a w zasadzie to jej nie masz, bo jest do 20Mb/s. Praktycznie to jest lekko ponad połowę tej szybkości, bardzo rzadko 16Mb/s. I mówię o poprzednim moim łączu stałym, na którym nie chodziło samo YT w telewizorze, ale i inne urządzenia. Na tym kończę bo widzę, że Ci nie przetłumaczę. Zatem nawet jak jest kiepskie łącze, to się go pozbyłem i skorzystałem na tym. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-08-24, 08:48   

Można sprawdzić skąd twój operator ciągnie YT (serwer Google Global Cache):
http://redirector.c.youtube.com/report_mapping
Przykład dla mobilnego Orange: 31.61.131.218 => fra07s42 : router: "pr01.fra05" next_hop_address: "127.0.0.1" (31.61.131.0/24)
To że na speedtest masz n x 10Mb/s to nie oznacza, że akurat YT będzie działać OK.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-24, 10:48   

Na TP 10/1 w Wieluniu idzie buforowanie 1080p jakieś 8Mbit/s, co można śmiało przyjąć za całe łącze patrząc na to że na necie wisi jeszcze brat ;)
Tak samo jak dislike,
Kod:
83.27.70.197 => fra07s42 : router: "pr01.fra05" next_hop_address: "127.0.0.1" (83.26.0.0/15)

Natomiast co do backupu - kocham jak ludzie udowadniają mi jak mam żyć. Włącz przenoszenie strony (między dwa serwery) na noc, rano sobie wstań i się ciesz. Dziwne że wszystkie poważne portale robią prace konserwacyjne między 2 a 5 nad ranem, bo wtedy jest najmniejszy ruch. A akurat większość łącza zżera vpn, kiedy potrzebuję mieć nagle dostęp do plików które trzymam na serwerze (dla uproszczenia NASie) zlokalizowanym w domu, będąc gdzieś poza nim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-25, 03:45   

kitor napisał/a:
Na TP 10/1 w Wieluniu idzie buforowanie 1080p jakieś 8Mbit/s, co można śmiało przyjąć za całe łącze patrząc na to że na necie wisi jeszcze brat ;)

A ja mam buforowanie wideo 1080p - 18 mbps na łączu 20mbps i co z tego? Oglądasz 1080p w trzykrotnym przyspieszeniu? Chyba nie :lol: Gdybym miał 60 to by było 50 mbps. Każde łącze można zapchać. Są programy, rutery, które pozwalają na zarządzanie takimi rzeczami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-25, 18:46   

Tak wyglada LTE w Playu i to w pomieszczeniu, jestem zaskoczony :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-25, 19:44   

HandOfFury napisał/a:
Obrazek Tak wyglada LTE w Playu i to w pomieszczeniu, jestem zaskoczony :)


Ładny wynik. Pomyśleć że TP ani inny operator kablowy w Wieluniu nie da więcej niż 20Mbs a jeszcze 5 lat temu było UMTS albo EDGE.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MB 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 41
Piwa: 1/1
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2014-08-25, 20:00   

Mateusz napisał/a:
HandOfFury napisał/a:
Obrazek Tak wyglada LTE w Playu i to w pomieszczeniu, jestem zaskoczony :)


Ładny wynik. Pomyśleć że TP ani inny operator kablowy w Wieluniu nie da więcej niż 20Mbs a jeszcze 5 lat temu było UMTS albo EDGE.

A TVK to wg Ciebie nie jest operator kablowy ?? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BuLi 
Słyszał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 18
Skąd: WLN
Wysłany: 2014-09-19, 21:44   

Witajcie!

Wziąłem na testy Power LTE w Plusie w max opcji czyli 30GB - teoretycznie bez limitów transferu. Cały pic polega na tym aby wymusic modemem/routerem z modemem opcje łączenia się z siecią tylko LTE.Modem który dostałem to Huawei E3372 - ma on mozliwość wymuszania LTE. Pytanie następujące - czy modem zapamietuje ustawienia i po połączeniu z routerem TP-LINK DWR 116 nadal je utrzymuje ? Mam w tej chwili w domu 2 routery TP-Linka pracujące w trybie WDS. Chciałbym pomyśleć o zmianie tego routera ( z Plusa ) na coś lepszego z portem USB i z opcją współdzielenia WDS.

Ktoś coś poleci z urządzeń ?

Jakie macie transfery LTE w Plusie ?

Plus nadaje w pasmie 1800 ? Gdzie mają nadajnik w WLN ?
_________________
Please Welcome...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-20, 00:57   

D-LINK DWR-921/PL - ze slotem na kartę sim. Są 3 nadajniki - wszystkie 1800. Dwa na północy (ciepłownicza, sieradzka) i jeden na południu (szkolna 5).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW