R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
W Agencji jak w rodzinie
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-28, 22:04   

bAN napisał/a:
byłeś w wojsku kolego??


Nie dostałem wezwania.
Moim zdaniem powinna być powszechna służba choćby tak jak w Szwajcarii na zasadzie przeszkolenia.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-03-28, 22:43   

Cytat:
Byłem tam kilka razy w tym roku. Wiem jak spędzają czas niektórzy pracownicy , zwłaszcza na stażach. Byłeś tam na stażu chyba, może powiesz. FB. n-k.pl ?

Niemal w każdej pracy, która jest zależna od ilości tematów znajdzie się czas na pracę i minutka na coś innego. Nie ważne czy to urząd czy praca w biurze. Poza tym wszystko zależy od tego co dana osoba ma w swoich kompetencjach etc.

Cytat:
Część roboty to "papierologia" której można uniknąć poprzez zmiane przepisów i lepszą organizacje z wykorzystaniem nowych technologii.

Nowe technologie są wprowadzone do urzędów jako chociażby epuap urzędu miejskiego, ale mało kto z niego korzysta.

Cytat:
Wiele rzeczy można uprościć, m.in. pozwolenia i wprowadzić system internetowy zamiast spędzać czas w starostwie.

Wszystko można zrobić, tylko jakoś te zmiany są mało widoczne. Przyszłość przed nami.

Cytat:
Co do map geodezyjnych nie korzystałem. Ale wiem że żyjemy w XXI wieku i szeroko pojętej informatyzacji.

Nie jestem w tym temacie ekspertem, ale mapy chyba musza być dostosowane do konkretnej sytuacji, więc i tak sztab ludzi musi Cię obsłużyć.

Temat dotyczy "W Agencji jak w rodzinie", a nie funkcjonowania administracji publicznej.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-29, 09:09   

Mateusz rzucasz tymi krajami na lewo i prawo. Z jednego wziąść to, z drugiego tamto a z trzeciego jeszcze co innego. Powiedzieć łatwo :wink:
Nie pisz nam jak to sie gdzie indziej odbywa bo to nie ma żadnego znaczenia. jesteśmy tu i jest jak jest :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-29, 11:58   

bAN napisał/a:
jesteśmy tu i jest jak jest
Co nie znaczy, że nie możemy postulować żeby było szybciej, prościej, łatwiej i taniej dla podatników.
Mrówek napisał/a:
Nowe technologie są wprowadzone do urzędów jako chociażby epuap urzędu miejskiego, ale mało kto z niego korzysta.
Mało kto korzysta bo w praktyce i tak w większości spraw trzeba zgłosić się osobiście do urzędu a przez interenet można co najwyżej umówić wizytę, co pewnie i tak nie gwarantuje tego, że trzeba swoje odstać w kolejkach.
Prosty przykład - rejestracja auta sprowadzonego zza granicy bez tablic. W celu jego zarejestrowania trzeba udać się do wydziału komunikacji aż trzy razy!!! Raz po próbne tablice i miękki dowód w celu dojazdu na przegląd, drugi raz po dowód tymczasowy a trzeci raz już po normalny dowód. Za każdym razem do wypełnienia wnioseczek na którym wpisujemy bez sensu praktycznie te same załączniki, za każdym razem trzeba z auta odkręcać tablice bo należy nowe naklejki przykleić, do tego opłaty czyli wizyty w banku itp. Jestem pewny, że można by to zrobić o wiele szybciej i o wiele łatwiej.
Mrówek, powiat ma pewne kompetencje ale spokojnie możnaby większość z nich rozdzielić wśród innych urzędów, a przy okazji zredukować liczbę urzędników .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW