R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-29, 18:42   

Nie twierdzę, że pomysł promocji powiatu gdzieś w dalekiej Chorwacji jest idealny. To pokaże czas. Ale nałożenie przysłowiowej czapki niewidki, też znaczących zysków nam nie przyniesie.
Jak widzę, nie boli kwestia samej promocji, tylko kto nas tam będzie promował. No ja też bym chciał jechać do Senj, ale pewnie cały powiat nie może ;) pojedzie delegacja. Przy innym trendzie wyborczym skład owej delegacji będzie zupełnie inny :razz: pewnie znowu kontrowersyjny dla kogoś innego.
Może spokojnie poczekajmy na powrót i owoce jakie przyniesie taka, trochę egzotyczna promocja.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-12-29, 19:21   

miko 005,
To raczej troska o zdrowie władzy i o wizerunek powiatu w kolejnym już miejscu na mapie. :D
Ja raczej do Senj(btw. gdzie to w ogóle jest w Chorwacji?) się nie wybieram, a już tym bardziej z delegacją(jakoś nie wiem co mógłbym tam robić poza zwiedzaniem, i na pewno bym się nie załapał na jedno ze sponsorowanych przez mieszkańców miejsc).


Nie robi mi to specjalnej różnicy czy pojedzie starostą, ksiądz, naczelnik czy konkretny tłumacz. Nałożenie czapki niewidki przynajmniej nie będzie nikogo nic kosztowało, a wyjazdy zagraniczne bez sensownego pomysłu i planu są zbędne i bezsensowne.


Osobiście bardzo się dziwie, że podczas ostatniej wizyty w Holandii burmistrz wraz z całą delegacją, nie wpadł na pomysł by nawiązać REALNĄ współpracę z chociaż jedną rolniczą gminą w niskich landach. Skoro jesteśmy gminą miejsko-wiejską to może wreszcie ktoś pomyśli o tym drugim członie? Jestem przekonany, że rolnicy mogliby się sporo nauczyć od swoich kolegów z Niderlandów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-30, 02:47   

miko 005 napisał/a:
Jak widzę, nie boli kwestia samej promocji, tylko kto nas tam będzie promował.

To źle widzisz.

miko 005, jakie "owoce" może przynieść umowa partnerska z dziesięciotysięcznym miastem w Chorwacji leżącym nad Adriatykiem, z portem rybackim i kilkoma zabytkowymi budynkami*? Oczywiście poza możliwością wyjazdu kilku urzędników na parę dni w ramach "promocji".

*Informacje na temat miasta zaczerpnięte z internetowych encyklopedii.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-12-31, 16:08   

Cytat:

Gmina Wieluń z budżetem na 2013 rok; gorąca dyskusja przed głosowaniem

Dochody wynoszące ponad 77 mln zł, a wydatki - ponad 82 mln 893 tysiące zł zakłada budżetu gminy Wieluń na 2013 rok. Ponad 5 mln 881 tysięcy zł deficytu ma zostać pokryte z kredytów i pożyczek. Przed przyjęciem budżetu nie obyło się bez dyskusji, w tym wypominania obietnic sprzed lat.
- Jutro 1 stycznia i zasadnicza moja koncepcja była taka, że budżet przyjmujemy do końca roku, żeby od 1 stycznia można było wiedzieć, w jakim kierunku zmierzamy, co jest priorytetem na dany rok. Dochody w projekcie - 77 mln 11 tysięcy złotych, bieżące 76 mln, niecały 1 mln dochody majątkowe. Wydatki: prawie 83 mln zł 64 tysiące 646 złotych - wydatki bieżące, 18 mln 246 tysięcy zł - wydatki majątkowe. Najważniejsze zadanie, zabezpieczamy pieniądze na dokończenie inwestycji, które są w toku. 5, 5 mln zł na Kino Syrena, budowa domu socjalnego 1 mln zł, 1mln 406 budowa ulicy Ceglanej. Oceniam, ze ten budżet jest na miarę dochodów gminy Wieluń. Mam nadzieje, że koniunktura zamówień w 2013 uda się zamówić za niższe ceny. To będzie skutkowało tym, że ci, którzy mniej inwestują. 22% na inwestycje to budżet prorozwojowy.
- mówił burmistrz gminy Wieluń, Janusz Antczak.

Zadłużenie gminy Wieluń w stosunku do dochodów pod koniec przyszłego roku ma wynieść ponad 30%.

Paweł Okrasa, radny miejski:
- To mój 15. raz, kiedy uchwalamy budżet, najpierw powiatu, teraz gminy. To jest pierwszy raz w tej historii mojej pracy w samorządzie, kiedy najważniejsza uchwala jest uchwalana w sylwestra. Przyznam szczerze, że burmistrz Antczak jest mistrzem autopromocji, nie omieszkałby się pochwalić tym budżetem w takich okolicznościach, żeby cale miasto się dowiedziało, jakie cudowne recepty przedstawił dla mieszkańców. Pewien niesmak istnieje. Do rzeczy - burmistrz przedstawił dochody i właściwe brakuje mi w tych wystąpieniach jednego ważnego stwierdzenia, że to mieszkańcy są dobrodziejami tego, co się dzieje. To oni wpłacają podatki. Proszę, aby pan i współpracownicy pańscy o tym pamiętali. Szczegóły związane z dochodami - podatek od osób fizycznych założono ponad 21 mln złotych - pani skarbnik pisze w uzasadnieniu, że to kwota przeszacowana, bo w tym roku dochody były z tego tytułu zrealizowane na wysokości 19 mln. Nie ma przesłanek, że wzrosną o 2 mln zł. Duży minus, że tego nie skorygowano. Stawki podatków od nieruchomości nie zostały zwiększone na 2013 i bardzo dobrze. Możemy przejść do promocji i tego, czy gmina umie tworzyć warunki do nowych inwestycji. Zacytuje słowa burmistrza z 2011 rok. „Patrze dużo szerzej, usłyszycie o dużym projekcie edukacyjnym”. O żadnych projektach nie słyszymy, o większych dochodach z tytułu podatku od nieruchomości nie słyszymy. Funduje pan mieszkańcom podwyżkę wieczystej dzierżawy o ponad 100%. To coś nieprawdopodobnego. Jeśli to prawda, co mówi pan Korpal, że działki są na kanale ściekowym, to nie dopuszczalne. Działalność burmistrza została zdominowana przez promocję i wszystko to, co się wokół niej kręci. To nie promocja gminy, tylko osoby burmistrza. Czy gmina Wieluń posiada ofertę inwestycyjną, którą może złożyć? Nie ma. Każda ambasada posiada taki wydział gospodarki, proszę zobaczyć, ile ofert złożyły samorządy. Wieluń nigdy nie będzie miastem do którego będą przyjeżdżać turyści. Tu nie ma gór, morza, kurortów. Wieluń ma jeden kapitalny atut - doskonałe położenie. Blisko do Łodzi, Wrocławia, Częstochowy, dobra komunikacja do Warszawy. Nie umiemy wykorzystać atutu logistycznego. Byłoby nam łatwiej takie tereny stworzyć, gdyby Wieluń miał obwodnice. Burmistrz Antczak oszukał mieszkańców w kwestii obwodnicy. W czasie kampanii odnosił się z tym, ze minister Grabarczyk jest w bliskim kontakcie z nim, pokazywał zdjęcia. Mieszkańcy głosowali, bo Antczak powiedział: ja wam załatwię, że Wieluń będzie miał środki unijne, bo pokazało to w powiecie, druga sprawa - obwodnica. Minęły dwa lata i podejrzewam, że burmistrz nie był w Ministerstwie Transportu. Jak pan wyśle pismo, to tam nikt nie klęknie, ze przyszło pismo od burmistrza Wielunia. Niestety, trzeba pojechać, zawalczyć. Pan burmistrz ochoczo wbił szpadel w budowę węzła Walichnowy i nic nie wynegocjował. Teraz chciałem przejść do wydatków, bo są kluczem do tego, co mieszkańcy wpłacą. Wiadomo, że wszystkich potrzeb się nie zrealizuje. Największy problem to kwestia korków. Miasto jest w każdy dzień zapchane. Wydatki inwestycyjne - z przykrością trzeba powiedzieć, że burmistrz wykluczył przedłużenie Popiełuszki do Ciepłowniczej. Nie ma kwot na przedłużenie ulicy Popiełuszki do Opolskiej w Gaszynie. Moim zdaniem to potężna ujma, która wpływa negatywnie na ocenę projektu budżetu. Jest taka ulica - Zielona, łączy Joanny Żubr z targowiskiem. Targowisko daje rocznie ponad 1 mln złotych (na konto gminy i WOSIR-u). Podnosimy opłaty na targowisku, teren utwardzony, dojazd jak za Komuny. Po płytach jeździmy w miejsce, które przynosi dochody, a to symboliczny odcinek. W moim przekonaniu niezwykle kontrowersyjna decyzja - 1ml złotych na budowę mieszkań socjalnych. Domniemam, że przy ul. Granicznej, bo nie jest podane. Wrócę do argumentów z poprzedniej sesji - przyjmujemy w 2011 roku plan miejscowy, gdzie lewa strona ul. Granicznej - teren pod zabudowę jednorodzinna, druga strona objęta studium, gdzie też jest taki zapis. Po roku czasu stwierdzamy, że teren będzie miał inne zastosowanie. To skandal. Fatalny zakup ówczesnego naczelnika Pamuły i Majchera, z którego teraz próbuje się zrobić teraz mieszkań socjalnych. Tam nie ma wody, tam jest droga powiatowa. Wiecie, jaki mamy problem, żeby wybudować POW z powiatem, kiedy zbudujemy drogę przy ul. Granicznej? Za 40 lat? Skandal straszny. Koszty nabycia działki około 260 tysięcy złotych. Ta działka została kupiona od bliskiej krewnej pana Pamuły. Podczas sesji budżetowej w 2011 komisja mieszkaniowa złożyła wniosek o wybudowanie budynku mieszkalnego przy ul. Głębokiej,. Co burmistrz odpowiada: wniosek jest spójny z planem gospodarowania gminy. Nagle się zmienia sytuacja o 180 stopni. Tamtejsza lokalizacja jest nietrafiona. A jak pan pisze, że to będzie przebudowa, to coś karygodnego Kolejna kwestia - w budżecie na 2013 rok burmistrz planuje kwotę na opłacenie psów z gm. Wieluń, które mieszkają w Czartkach 450 tys. zł. Na wyszkolenie młodych dzieci w grupach piłkarskich, siatkarskich - 350 tysięcy złotych. Straszna dysproporcja w lokowaniu środków gminy. Największa kwota to przebudowa kina Syrena. W roku 2011 burmistrz mówił tak: szukam prywatno-publicznego partnerstwa. Będzie szansa przygotowania budżetu, który będzie zaskoczeniem. Prowadzę rozmowy z przedstawicielami Heliosu, muszę zebrać informacje jak to sfinansować. Przez kilka miesięcy pan wstrzymał inwestycje, a później puścił wodze fantazji i stwierdził, ze gmina za własne pieniądze przebudujemy kino. Najpierw Helios, potem Ministerstwo Kultury, efekt - ponad 10 mln zł zapłaci podatnik wieluński. Miesiąc temu Helios otwarł kino w Bełchatowie. Prościej z pieniędzy podatników. Sprawa basenu przy Broniewskiego, łącznie ponad 30 mln złotych miało to kosztować, złoża geotermalne, ponad 1 mln złotych na dokumentacje. Nie stać nas na to. Korzystne byłoby, aby gmina nie finansowała inwestycji, które przynoszą zyski Przedsiębiorstwu Komunalnemu. Czy ktoś potrafi podać dwie różnice w kadencji Majchra i Antczaka? Czy jest zmiana filozofii. Oprócz tego, że Antczak przerósł poprzednika w sprawie promocji, to poza tym nie zmieniło się nic. Dokładnie wszystko idzie tak, jak szło. Zatrudnienie Pamuły na stanowisko wiceburmistrza, który musiał stracić pracę w wydziale, który teraz nadzoruje. Kuriozum. Jestem przeciwny budżetowi.


Jan Kępiński, radny:
- Projekt budżetu - radni zgłaszają propozycje do budżetu, jestem zadowolony z ul. Zielonej. Czy na osiedlu Stare Sady są radni? Na ul. Sadowej jest zniszczony chodnik, proponowałem wydłużenie tej ulicy. Nie ma tego. Połączenie Sadowej z Agrestowej - zgodę mamy, projektu dokumentacji nie ma. To ogromna liczba mieszkańców. Parking przy ul. Kopernika, wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wyraża zgody. Czy uzyskaliście zgodę. Odsłonięcie pomnika 150. rocznicy powstania styczniowego w Lasku Wieluńskim. 100 tysięcy złotych na Wieczną Miłość. Cała inwestycja to 3 mln złotych. Brama Krakowska - proszę wyjaśnić. Kwestia basenu - to atrakcja dla ludzi w pana wieku. Taka rzecz powinna być, musimy się starać o środki pozabudżetowe.

Mieczysław Majcher, radny:
- Dzisiaj wyjątkowy dzień, sylwester. Zatem zacznę od miłości...Wiecznej Miłości. W jakiej formie te pieniądze będą przekazane. Czy my będziemy organizować przetarg na budowę cokołu czy przekażemy pieniądze. Nie zgadzam się z tym, ze burmistrz wykreślił budowę basenu. Jeśli doszedł pan do wniosku, że nie jest na miarę pana możliwości w zakresie pozyskiwania środków, to należało to radnym i społeczności powiedzieć, dlaczego odchodzimy od realizacji tego projektu. To takie trochę tchórzostwo. Mówi się głośno o sukcesach, ale jeśli coś ważnego trzeba odłożyć, to człowiek chce to zrobić po cichu. W kampanii wyborczej pan się przedstawiał jako ten, którego wyrzucają drzwiami, a pan wraca oknem. Tu jestem zawiedziony. Proponuje pan przebudowę krytej pływalni za 20 tysięcy, cala inwestycja ma kosztować pół mln złotych. Ta stara pływalni nie spełnia warunków na przebudowę. Powinna zniknąć z powierzchni i powinno powstać coś innego. Te pół mln na modernizacje będą kolejnymi pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Budynek przy ul. Granicznej po byłym kurniku - jeśli się coś podejrzewa to trzeba to udowodnić. Było to idealne miejsce na schronisko, gdyby nie fakt, że odległości się nie zgadzały. Te mury, dach, przybudówka odpowiadały takiej inwestycji, ale nie dla ludzi. Z jednej strony mówimy o miłości do ludzi, to będzie pomnik pogardy dla ludzi wykluczonych z różnych powodów. Wiem, że pan się z tego nie wycofa, ale będzie to kolejny przykład pana hipokryzji. Termin sesji - miała to być sesja szybka, sprawna, ale o słabych stronach budżetu trzeba głośno mówić. Będę przeciwny budżetowi.

Sławomir Kaftan, radny miejski:
- W żadnym budżecie nie znajda się pieniądze na wszystkie inwestycje zgłaszane przez ludzi. Budżet nigdy nie będzie z gumy. Basen powinien być realizowany. Uważam, że Wieloletnia Prognoza Finansowa musi być realna,a więc to była przyczyna wykreślenia. Takich zadań nie realizuje się w ciągu roku. Co się udało? Ulicę Ceglaną - udało się pozyskać schetynówkę, spójrzmy tez na takie rzeczy. Idziemy w ochronę środowiska. Do 2015 roku gmina musi być skanalizowana, ale pewnych miejscowości nie dociągniemy do Wielunia. Ten budżet jest realnym, bo inaczej nie mielibyśmy pozytywnej opinii Wieloletniej Prognozy Finansowej. Odwagi do działania panie burmistrzu!

28 grudnia do biura Rady Miejskiej wpłynęło pismo od mieszkańców ulic Granicznej w sprawie budowy mieszkań socjalnych. Pismo przytoczył Piotr Radowski: Wnioskujemy o zaprzestanie umiejscowienia tam budynków socjalnych. Remont droższy niż budowa, obniży wartości naszych działek, decyzja nie została skonsultowana z nami. Prosimy o odczytanie na sesji 31. grudnia.

Janusz Antczak, burmistrz gminy Wieluń:
- Każdy ma swój punkt widzenia, po to są radni, aby o każdego mieszkańca zabiegają. Niektórzy chcieliby wysnuć teorie, że burmistrz działa na niekorzyść. Do Okrasy - 15 lat w samorządzie i powolne nauki, które zmierzają do zera niż do rozwoju. Przez te 15 lat warto zadać pytanie, co zostaje po Okrasie i w jakim kierunku to bycie w opozycji powoduje, że po tych wielu latach nie wierze już w to, co słyszę. Pańskie chwyty, socjotechnika powoduje, ze używając słów Skandal chciałby pan spotęgować wrażenie u mieszkańców, ze radni żyją w innych realiach. Mam nadzieję, ze budżet przyniesie mieszkańcom satysfakcje, ze miasto się rozwija. Ciągłe powracanie do pewnych rzeczy, z pewnymi sytuacjami np. zmiana przepisów, kwestia dofinansowań do osiągnięcia, zmiany zdań, każdy normalny człowiek podejmuje. Mówienie o tym, że nie jestem gospodarzem gminy, że się lansuje nie zgadzam się z tym. Kwestia ofert inwestycyjnych - sztuka jest nie wydać pieniędzy, ale żeby inwestor kupił obiekt pod działalność i taka sytuacja ma miejsce. O położeniu Wielunia - nie będę się odnosił, o oszukaniu mieszkańców - pan musi czymś swój kapitał budować, jeśli chce pan kandydować. O ul. Zielonej, która ma być łącznikiem cywilizacyjnym - chcemy to zrobić. Lokalizacja domu socjalnego - zawsze są sytuacje, ze pewne rzeczy się modyfikuje, chciałbym otrzymać informacje co z 72 rodzinami, które czekają na ten socjalny budynek. Schronisko - nie stać nas na to. Kwestia Heliosa w Bełchatowie, nie zna pan szczegółów. Pobyt na komicjach sprowadza się do skrótu, to później proszę się nie dziwić. Swoją pracę traktuję jako posługę. Wieczna Miłość - 400 tysięcy po stronie biznesu, 100 po stronie gminy. Termin - odsłonięcia 31 sierpnia 2013 roku. Chcemy popracować nad innym zaaranżowaniem basenu, co umożliwi, że w szerszej perspektywie będziemy korzystać. Proszę nie mieć obaw, że do tematu nie wrócimy. Na razie warto parę groszy wrzucić do tego, co jest. I tak nie jesteśmy w stanie tego basenu wybudować w ciągu roku. Brama Krakowska - po Art Deco. Małe zabiegi wewnątrz, doszklić, stoły, czy to ma być sala rycerska czy Bractwa Kurkowego, które może kiedyś powstać.

Głos zabrała także jedna z mieszkanek ulicy Granicznej:
- Wiem, że nie można było tam wprowadzić psów, ta psiarnia byłaby dla nas lżejsza. Jak chcecie nam zapewnić bezpieczeństwo jak tam będzie 72 rodziny. Proponuje jeszcze posterunek policji. Dać szanse odpracowania długu, żeby nie rósł, przejrzeć zasoby komunalne , zakwaterować. Był budynek po szkole na Krakowskim Przedmieściu, po Telekomunikacji, po Urzędzie Pracy, przy ul. Młodzieżowej. Czy wy chcielibyście mieć takie towarzystwo za sąsiadów. Jesteśmy przeciwni. Dołożymy starań, by to osiedle tam nie powstało. Proponujemy, by tam powstał Dom Spokojnej Starości.

Janusz Antczak:
- Przykre porównywanie psów do mieszkańców, przykro mi to słyszeć. Każdy człowiek ma swoją wyjątkową wartość. W każdy poniedziałek serce się smuci, że nie jesteśmy w stanie szybko tych spraw rozwikłać. Trzeba się wczuć w różne role. Ta działka była sporem już wcześniej. Nic nie staje na przeszkodzie, by się wstrzymać. Niezapisanie ulicy, bo losy tej działki mogą się ważyć. Zapisanie 1 mln, musimy dać przynajmniej szansę 7-10 rodzinom, by miały lokum. Budowa jest niedookreślona, co do ulicy, bo cały czas mam wahania, co nie przeszkadza, burmistrz nie traci autorytetu, a rozważa i zagłębia się w problemy.
Paweł Okrasa zaproponował autopoprawkę polegającą na doprecyzowaniu, by dom socjalny powstał przy ulicy POW 46 w Wieluniu. Za jej przyjęciem głosowało trzech radnych: Okrasa, Majcher i Kępiński. 14 radnych było przeciw.

Następnie radni głosowali w sprawie przyjęcia budżetu gminy Wieluń na 2013 rok. 15 radnych było "za", jeden wstrzymał się od głosu (Mieczysław Majcher), jeden radny był przeciwny (Paweł Okrasa). Tym samym Rada Miejska przyjęła budżet na przyszły rok.

- Dziękuję i zapraszam do pracy w 2013 roku - dodał burmistrz Antczak.


http://radiozw.com.pl/ind...ge=news&id=4557

Gdybyście mogli zobaczyć minę burmistrza podczas zestawiania jego dotychczasowych osiągnięć z obietnicami, wytykaniu niespójności - BEZCENNA

Co do radnego Kaftana, to obstawiałem jego ocenę budżetu i chcąc nie chcąc znowu usłyszeliśmy te same truizmy, ze budżet nie jest z gumy i nie zaspokaja wszystkich potrzeb.


Zastanawiam się tylko co robią pozostali radni, nie licząc oczywiście picia kawy. Za pewne tak ciężko pracują na komisjach, że energii brakuje już na sesjach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2012-12-31, 20:52   

Kazda promocja kiedys sie konczy =]
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-01, 23:52   

Byłem z ciekawości na sesji. Niezły kabaret i ciekawe nastroje...


W skrócie wyglądało to tak:

mamy 31 grudnia(sylwester), większość z radnych z tego co widziałem to myślała o nadchodzącej imprezie.

Został przedstawiony plan budżetu na 2013 rok na slajdach, planowane wydatki, dochody.

Burmistrz nie wspomniał nic kompletnie o jego poprzednich obietnicach - obwodnica.

Radny Okrasa wytknął burmistrzowi jego puste obietnice i chwalenie się znajomościami z Panem Grabarczykiem. A efektów zero. Do tego założenia dochodów na 2013 rok z wpływów z podatku mogą ulec zmniejszeniu, czego nie uwzględniono.

Do tego środki przeznaczane na promocję Wielunia, jakbyśmy byli jakimś Zakopanem.

Cytat:

Minęły dwa lata i podejrzewam, że burmistrz nie był w Ministerstwie Transportu. Jak pan wyśle pismo, to tam nikt nie klęknie, ze przyszło pismo od burmistrza Wielunia. Niestety, trzeba pojechać, zawalczyć. Pan burmistrz ochoczo wbił szpadel w budowę węzła Walichnowy i nic nie wynegocjował.


Część radnych chciała tą sesję jak najszybciej skończyć. Twarze, które spuszczali w dół i przykrywali dłońmi, wskazywały na znudzenie.
Ktoś z radnych powiedział, że na sylwestra trzeba iść.(w domyśle, co my tu jeszcze robimy i rozmawiamy o budżecie) :D


Przewodniczący rady Pan Radowski podczas wymiany zdań między radnym Okrasą a burmistrzem na temat niezrealizowanych obietnic, ochoczo opychał się ciastkami.

Zainteresowanie całą debatą i kwestiami ważnymi dla Wielunia było niewielkie ze strony radnych. Mało było merytorycznych wypowiedzi.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-02-23, 14:29   

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-03-21, 10:54   

Cytat:
Zmarł Ryszard Klaczyński

2013-03-21, Aktualizacja: dzisiaj 09:54
Nie żyje Ryszard Klaczyński. Zmarł po długiej walce z chorobą
Ryszard Klaczyński od wielu lat był Prezesem Oddziału Rejonowego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieluniu oraz radnym miejskim. Aktywnie działał na rzecz cukrzyków.

- Podziwiałam Ryszarda za to, ze bezinteresownie wkłada tyle serca w pomoc innym, choć sam borykał się z ciężką chorobą. W dodatku zawsze wkładał w to wiele serca i uczucia, bo był po prostu dobrym człowiekiem. Będzie mi go bardzo brakowało - mówi Krystyna Szafarska, była radna miejska.


- Typowy społecznik pełen optymizmu, który zawsze znajdował czas na pomoc drugiemu człowiekowi, a przede wszystkim cukrzyków. Do kona walczył z choroba nowotworową. Szkoda, że tak szybko odszedł. W jego towarzystwie zawsze czułem się dobrze - tak Ryszarda Klaczyńskiego wspomina Robert Kaja, prezes Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pogrzeb Ryszarda Klaczyńskiego odbędzie się jutro o 11.30 na cmentarzu komunalnym w Wieluniu.

Źródło

Cytat:

Gmina Wieluń da 1000 złotych za adopcję psa, a 300 za kota

2013-03-20, Aktualizacja: wczoraj 19:15
Tysiąc złotych za adopcję psa, 300 zł za kota - to nowy pomysł gminy Wieluń na zmniejszenie bezdomności zwierząt
Najnowszy pomysł urzędników z wieluńskiego ratusza przedstawiono na ostatniej sesji. Zainteresowani adopcją pieniądze będą musieli przeznaczyć m.in. na zakup karmy, zabiegów weterynaryjnych czy budy, a stosowne faktury okazać urzędnikom w ciągu sześciu miesięcy od czasu podpisania umowy adopcyjnej. Temat schroniska tradycyjnie już wywołał burzliwą dyskusję wśród radnych.

- Nie stać nas na takie becikowe - uważa radny Paweł Okrasa, któremu nie podoba się, że na utrzymanie bezdomnych zwierząt w schronisku w Czartkach pod Sieradzem gmina ma zamiar wydać 450 tysięcy złotych. Taką sumę zapisano w Programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami, który przedstawiono rajcom. - To słona cena za utrzymanie 162 psów. Tymczasem na wyszkolenie 131 zawodników WKS-u z budżetu pójdzie zaledwie 163 tys. zł. W przeliczeniu na jednego zawodnika jest to 1.250 zł. Jak się to ma do psów?. Koszt utrzymania jednego wynosi aż 2,8 tys. zł. To ponad 100 procent w stosunku do potrzeb sportowców - wyliczał radny Okrasa. - To zatrważające dane.

Wiceburmistrz Janusz Pamuła uspokajał. Twierdzi, że gmina nie straci, tylko zyska na adopcjach psów i kotów. W jaki sposób? - Utrzymanie jednego psa tkosztuje nas ponad dwa tysiące złotych. Jeśli zostanie zaadoptowany wydamy tysiąc, czyli będzie nas to kosztowało 1,5 tysiąca mniej niż koszt jego pobytu w schronisku - wylicza wiceburmistrz.

Dyskusja na temat schroniska zakończyła się na szukaniu osób winnych, za to, że w mieście nie ma schroniska. Zdaniem wiceburmistrza przyczynił się do tego Okrasa, który nie godził się na wskazywaną przez poprzedniego burmistrza lokalizację.

Radny odbijał piłeczkę.
- Pan namieszał ze sprzedażą gruntu, który po byłej fermie gmina odkupiła od pana krewnej. To pan jest odpowiedzialny za to, że to schronisko nie powstało - ripostował Okrasa. - Ja ze Zbyszkiem Kucharczykiem wskazywałem inną lokalizację przy wyspisku śmieci lub oczyszczalni.

- Skoro wiedział pan o przestępstwie, dlaczego nie zawiadomił pan o tym organów ścignia -pytał Pamuła. I wyjaśniał, że sprawa była badana przez zarówno przez CBA, jak i sieradzką prokuraturę: - Jak pan widzi, jestem wolnym człowiekiem - odgryzał się Okrasie.

Więcej w piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego


Źródło

Cytat:
Przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Radowski:
- Sprawa się nie zakończy dopóki nie zostanie sporządzona pełna inwentaryzacja zwierząt na terenie gminy Wieluń. Zrobimy inwentaryzację i trzeba zastanowić co z psami, które dopiero się urodzą, czy będzie obowiązek w jakimś czasie dokonać rejestracji psa. Musimy wiedzieć, ile mamy psów, kto jest właścicielem danego psa. Samo chipowanie też nic nie daje. Ilość pieniędzy na psy, w porównaniu na sportowców czy dzieci, jest za duża.


Źródło

Co za postęp w szeregu władzy! Jeszcze nie tak dawno burmistrz oburzał się na samo porównanie tych dwóch kwot przez radnego Okrasę. Teraz nawet przewodniczący Radowski dostrzega te dysproporcje za co zresztą chyba nie został posądzony przez burmistrza o brak empatii czy innych takich.


Cytat:
Gmina Wieluń: Uchwała dotycząca wiatraków niezgodna z prawem
Wojewoda łódzka zakwestionowała uchwałę Rady Miejskiej w Wieluniu dotyczącą lokalizacji wiatraków. Radni podjęli ją 12 lutego. Zakładała m.in., że burmistrz będzie informować mieszkańców o budowie elektrowni wiatrowych oraz poprzedzi inwestycję konsultacjami społecznymi. Informacje miał zamieszczać także na stronie internetowej gminy i Biuletynie Informacji Publicznej. Burmistrz za każdym razem miał ustalać, czy wszyscy właściciele nieruchomości wyrażają pisemną zgodę na lokalizację elektrowni wiatrowej w obrębie 3000 metrów od ich nieruchomości.
- Wpłynęło do mnie rozstrzygnięcie nadzorcze w sprawie uchwały dotyczącej elektrowni wiatrowych. Wojewoda stwierdziła nieważność uchwały. Ona narusza przepisy prawa i nie będzie obowiązywała w obiegu prawnym, jest nieważna, po prostu jej nie ma. Wszyscy czekaliśmy, mieliśmy opinię radcy prawnego, że uchwała może być zanegowana, Rada Miejska podjęła uchwałę z pewnym ryzykiem. Znamy już stanowisko wojewody.


- wyjaśniał Piotr Radowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu.

Źródło

Czyli cała ta szopka zorganizowana w bibliotece przez radną Kałuże i Rozmarynowską zdała się na nic, a uchwała która w opinii radnej z PO została pozbawiona błędnych zapisów, okazała się niezgodna z prawem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-03-25, 10:29   

Cytat:
Radosław Wojtuniak znowu radnym

Radosław Wojtuniak zastąpi w Radzie Miejskiej Wielunia Ryszarda Klaczyńskiego, który zmarł po długiej walce z chorobą.


W przypadku śmierci radnego lub rezygnacji z mandatu skład Rady jest uzupełniany o osobę z tego samego okręgu wyborczego i listy danego komitetu, która zdobyła najwięcej głosów, poza kandydatami, którzy dostali się do Rady.

W przypadku Przejrzystej Gminy był to Jan Kępiński, na którego głosowało 118 osób, ale niedawno zastąpił w Radzie Roberta Kaję, który zrzekł się mandatu. Kolejnym kandydatem Przejrzystej Gminy z okręgu wyborczego nr 1 jest więc Radosław Wojtuniak, na którego głosowało 113 osób

Tak głosowaliśmy w okręgu wyborczym nr 1
Robert Kaja - 294 głosy
Ryszard Klaczyński - 127
Jan Kępiński - 118
Radosław Wojtuniak -113
Wojciech Psuja -106
Zbigniew Dąbrowny -98
Zygmunt Warych -61
Waldemar Dworak -52
Krzysztof Kalecki -44
Sławomir Sękowski -44
Jerzy Cieślak -43
Beata Kopytnik -37
Tadeusz Kuźnik -34
Tadeusz Salamon -20
Grzegorz Żmuda-14
Ewa Panek-9

Dodajmy, że Radosław Wojtuniak zasiadał w Radzie Miejskiej Wielunia poprzedniej kadencji.


Źródło



Już myślałem, że definitywnie skończyła się ta komedia i już nie przyjdzie nam nigdy oglądać pana Wojtuniaka w roli radnego. Co prawda nigdzie nikt nie napisał, że wyraził on chęć bycia radnym jednak szanse, że będzie inaczej są chyba minimalne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-11-22, 09:49   

Cytat:
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podczas wprowadzania zmian w budżecie zatwierdzono też 20 tysięcy zł na remont ul. Prymasa Tysiąclecia na osiedlu Wyszyńskiego, 45 tysięcy zł - na budowę oświetlenia ulicznego w Jodłowcu. W związku z oszczędnościami po przetargach zapisano o 140 tysięcy zł więcej na budowę ul. Strumykowej w Gaszynie ( w tym roku w sumie 190 tysięcy zł). Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, wykonawca jest wyłoniony.


http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=9363



Kolejny już raz ktoś wpada na pomysł, by roboty drogowe zaczynać w zimie. Geniusz!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-11-29, 21:03   

Cytat:
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu, Włodzimierz Sygulski zrezygnował dziś ze swojej funkcji. Decyzję argumentował między innymi tym, że nie zgadza się na dalsze zadłużanie wieluńskiego szpitala. Oto oficjalne stanowisko wiceprzewodniczącego:
- Zaciąganie kolejnych kredytów to działanie na szkodę społeczności lokalnej. A pożyczki w parabankach to zdrada stanu. Takie sformułowanie padło na tej sali i ja się z nim zgadzam. Lichwa wysysa krew z polskiego organizmu. Ponad 70% banków w rękach zachodnich, oni zarabiają, my tracimy, tracą polskie rodziny. Po 12 latach pracy dyrekcji wieluńskiego szpitala mamy efekt – 44 mln zł zadłużenia, zobowiązań. Dosyć dalszego zadłużania i grabieży państwa, bo powiat, szpital nie jest samotną wyspą. Dosyć dalszego zadłużania szpitala, stop dla pułapki zadłużeniowej. Na koniec taka refleksja – nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione ani nic tajemnego, co by nie było poznane. Dziękuję panie przewodniczący. Po napisaniu tego listu i złożeniu go na pana ręce, kamień spadł mi z serca.


Podczas 39. Sesji Rady Powiatu 5 głosami za i 12 wstrzymującymi się radni przyjęli rezygnację Włodzimierza Sygulskiego. Nikt nie był przeciwny.


http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=9709


Ciekawe teraz z jakiej listy wystartuje w następnych wyborach pan Sygulski, by ponownie zostać radnym, wejść w koalicję, a po 3 latach stwierdzić, że nie zgadza się z tym co do tej pory robił w obliczu narastającego niezadowolenia społeczeństwa.
:idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-15, 21:47   

Cytat:
Kto kogo straszy prokuraturą?

Mieczysław Majcher, były burmistrz Wielunia, a obecnie radny grozi oddaniem obecnego szefa gminy do prokuratury. Dlaczego?


Radni Mieczysław Majcher, Paweł Okrasa i Radosław Wojtuniak zarzucają burmistrzowi Januszowi Antczakowi niegospodarność. Uważają bowiem, że cena(430 tys. zł) za kupno ponad hektar gruntu na ul. Częstochowskiej, gdzie realizowany ma być projekt "Jura" jest wygórowana.
- To rekordowa cena za grunt - grzmiał na ostatniej sesji Radosław Wojtuniak, który proponował nawet zdjęcie z porządku obrad uchwały w tej sprawie. Jego zdaniem najpierw trzeba przeprowadzić operat szacunkowy. Wtórował mu radny Paweł Okrasa, który dziwi się, że burmistrz nie zamierza tego zrobić. Uważa, że będzie rodziło to podejrzenia.

- Kwota, z którą mamy do czynienia jest ogromna. Przypomnę, że za grunty pod budowę obwodnicy płaciliśmy po 80 tys. zł. Tylko wykonanie operatu szacunkowego przez niezależną osobę sprawi, że nie będziemy mieli wątpliwości, że nie przepłacamy za ten grunt - uważa Okrasa.


Wiceburmistrz Janusz Pamuła wyjaśniał jednak, że gmina nie ma obowiązku przeprowadzania operatu szacunkowego, a cena za działkę jest większa od wcześniejszych, tylko dlatego, że jest to nie tylko teren przeznaczony pod zieleń miejską, ale i budownictwo.

- Dlatego zamiast 33 zł za metr kwadratowy jak w przypadku wcześniejszych działek, teraz jest to 38 zł - wyliczał wiceburmistrz.

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-02-16, 11:39   Kto kogo straszy prokuraturą?

Cytat:
realista (gość)

Może najpierw panowie Radni; Majcher i Okrasa wytłumaczą społeczeństwu co z tą "wieluńską rospudą" i pieniędzmi w niej "utopionymi", a dopiero potem odgrywali jedynych sprawiedliwych na ziemi wieluńskiej.
Co nie znaczy, że sprawie w/w gruntu też nie należy się przyjrzeć


Spodobał mi się ten wpis, z tego samego źródła co podaje Jaro.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-07-21, 14:02   

Na co gmina Wieluń wyda nadwyżkę budżetową za 2013 rok?

Prawie 2 mln 400 tysięcy zł wynosi nadwyżka budżetowa za 2013 roku w gminie Wieluń. Na co będą wydane te pieniądze? M.in. na remonty dróg i chodników. Mówi Piotr Radowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu:
- Największe środki z tej nadwyżki poszły na oświatę 1 mln 140 tysięcy zł, 1mln na wynagrodzenia i pochodne wynagrodzeń dla pracowników oświaty, pozostałe środki : 70 tysięcy zł zostało przeznaczone na doposażenie ogrodu przedszkolnego w Przedszkolu nr 1 oraz zakup i montaż krzesełka "przyschodowego" dla dzieci niepełnosprawnych w Przedszkolu nr 4 w Wieluniu. Pojawiły się dwa nowe zadania - budowa chodnika na ulicy Kijak 110 tysięcy zł i budowa chodnika na ulicy Zachodniej - 40 tysięcy zł. Również kontynuowana jest budowa ulicy Strumykowej w Gaszynie, ze środków wolnych będzie przeznaczone 80 tysięcy zł. Duży remont ul. Ewangelickiej wraz z chodnikiem to 252 tysiące zł. 300 tysięcy zł na wykup gruntów Jodłowiec - Sieniec pod ustanowienie strefy ekonomicznej. Taka kwota nam brakowała na realizację wcześniej podjętych uchwał.


Dodatkowe 80 tysięcy zł zapisano na zasiłki i pomoc w naturze dla osób otrzymujących wsparcie z opieki społecznej. 10 tysięcy zł trafi do rodziny z Kadłuba, która straciła dach nad głową w wyniku wybuchu gazu. O 40 tysięcy zł zostanie zwiększona dotacja dla WDK-u na realizację programu poświęconego zakażeń brodawczakiem ludzkim. Nadwyżka budżetowa pozwoli także na utworzenie dwóch kolejnych siłowni napowietrznych - przy ul. Sadowej i Cisowej. Zabezpieczono na to 70 tysięcy zł. 5 tysięcy zł gmina wyda na zakup tablicy wyników, w którą wyposaży halę sportową przy ul. Częstochowskiej. 72 tysiące zł przekazano na rzecz SPZOZ-u na zakup łóżek porodowych.

http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=13029

Jak to dobrze, że kolejny rok z rzędu mamy tzw. nadwyżkę budżetową. Tylko co z zadłużeniem? Mam kolejny raz odczucie, że ktoś tu próbuje zakłamać rzeczywistość i dać do zrozumienia, że gm. Wieluń nie ma długów, ma same nadwyżki które teraz musi tylko na coś wydać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mały_Żuczek 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 27
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 11:38   

Mam dokładanie takie samo odczucie. Propaganda sukcesu, dzielenie "nadwyżek" a w rzeczywistości ogromne zadłużenie.

Cele na jakie zostanie przeznaczona nadwyżka wydają się być w większości, jak najbardziej słuszne. Zastanawia mnie jednak co ma wspólnego WDK z programem poświęconym zakażeniom brodawczakiem ludzkim. Z ciekawości zerknąłem w statut WDK i ze zdziwieniem przeczytałem : " WDK realizuje programy z zakresu ochrony i promocji zdrowia." No cóż widocznie nazwa Wieluński Dom Kultury wprowadziła mnie w błąd i tyle. Nasuwa mi się tylko pytanie: czy ochroną i promocją zdrowia nie powinny się zajmować inne instytucje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW